Atrakcje


Okolice

By opisać atrakcje oferowane przez nas oraz niewątpliwe atuty turystyczne regionu, należy najpierw baczniejszym okiem zapoznać się z historycznymi zabytkami, które w swoim majestacie i monumentalnej wzniosłości przypominają o jakże ciekawej przeszłości okolic Pasymia.

Podczas podróży po „zamierzchłych czasach” powinniśmy odwiedzić choćby późnogotycki Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z końca XV w. Kilkukrotnie odbudowywany wskutek zniszczeń spowodowanych pożarami i działaniami wojennymi na terenie miasta. Wewnątrz kościoła znaleźć możemy zabytkowy ołtarz manierystyczny, płaskorzeźbę Trójcy Świętej, trzy płyty nagrobne z XVII, a przede wszystkim ogromny, artystyczny świecznik w kształcie głowy jelenia z 1608 r. oraz organy z XVII w.

Obowiązkowym punktem odwiedzin, każdego gościa Pasymia, powinien być także zespół młyński, w skład którego wchodzi tzw. „młynarzówka” z 1903 r. oraz rozbudowany w 1921 r. młyn ze spichlerzem.

Ponadto, do zabytkowych atrakcji miasta, zaliczyć można, usytuowaną w parku miejskim wieżę ciśnień z 1910-1911 r. oraz mającą swój niezwykły klimat, tradycyjną zabudowę miejscowości z pogranicza XIX i XX w.

Miejscowość jako typowo turystyczna, bogata jest także w liczne trasy piesze, rowerowe, a co zrozumiałe, w wiele możliwości skorzystania z uroków pobliskich jezior. Miłośnicy wędkowania z przyjemnością mogą oddać się pasji łowiąc z nich różnorodne gatunki ryb. Pasjonaci sportów wodnych z łatwością mogą znaleźć miejsce do nurkowania, lub po prostu do próby żeglarstwa.

Mnogość wydarzeń kulturalnych oraz imprez rozrywkowych (np. Pasymski Dzień Rodziny, Wianki) z pewnością pozwoli odwiedzającym miło spędzić czas.

Atrakcje wypoczynkowe

Wśród atrakcji, które konkretnie związane są z naszymi obiektami wymienić należy bliskość pobliskiego jeziora i związana z tym możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Poza tym udostępniamy plac zabaw, na którym Państwa pociechy skutecznie zagospodarują swoją energię.

Do dodatkowych atutów powinniśmy dodać bliskość kortu tenisowego, siłownię oraz możliwość wykonania zabiegów fizykoterapii.
Bliskość jeziora oraz miejskich kąpielisk pozwoli Państwu, przy dogodnej pogodzie, na beztroskie rozkoszowanie się mazurskim klimatem.

Dostępna jest możliwość rozpalenia ogniska lub grilla. Natomiast ulokowana przy domkach letniskowych kładka pozwala na pielęgnowanie pasji wędkowania.

Niewielka odległość od większości istotniejszych miejsc oraz wielość tras pieszych, rowerowych w okolicy, pozwala na spokojne dotarcie do celu, bez potrzeby przemieszczania się autem.

Noclegi w Pasymiu stanowią ciekawą propozycję dla osób, które chcą połączyć pobyt nad samym jeziorem ze zwiedzaniem.

Atrakcje dla dzieci

W pobliżu naszych budynków są do dyspozycji Państwa dzieci: piaskownica, huśtawka oraz ogrodzona, bezpieczna przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu.

Możliwości zabrania dzieci na przejażdżkę do stadniny koni, popływania w pobliskim basenie, skorzystania z hali sportowej lub po prostu z Internetu WiFi, spowodują, że rodzice w spokoju mogą poświęcić czas zasłużonemu odpoczynkowi.

Udostępniamy możliwość korzystania  z podwórka przy apartamentach, istnieje również możliwość korzystania z placu zabaw dla dzieci w odległości 200 m od apartamentów.      IMG_7882

 

Napisz do nas